Gospoda – Gospoda Rycerska pod Grunwaldem

Gospoda Rycerska

to stylizowana na starą karczmę restauracja zlokalizowana na historycznych Polach Grunwaldzkich.
Lokal posiada dwie sale – Restauracyjną (Salę Rycerstwa) i Galerię Sztuki Gospody Rycerskiej.

Wnętrze Sali Rycerskiej urządzone jest w klimacie staropolskim – kominek, kamienny bar, na ścianach stylizowane herby rycerstwa, miecze, topory, włócznie i halabardy oraz inne elementy uzbrojenia rycerstwa Bitwy pod Grunwaldem 1410. Całość surowego, ascetycznego klimatu dopełnia oświetlenie: średniowieczne ogromne żyrandole oraz przyścienne pochodnie.

Galeria Sztuki Gospody Rycerskiej to miejsce restauracyjno – wystawiennicze, którego wnętrze aranżowane jest przez wystawy Warmińsko- Mazurskiej Fundacji Sztuki. Jest to także doskonałe miejsce na różnego typu konferencje, bankiety oraz imprezy kulturalne.

Obie sale, skomunikowane ze sobą posiadają oddzielne wyjścia na ogromny (800 m2) taras przykryty stylizowanym średniowiecznym dachem, w którego podcieniach nie tylko można delektować się wyśmienitą kuchnią na świeżym powietrzu ale także cieszyć oczy widokiem historycznego Pola Grunwaldzkiego.

Każda z sal może pomieścić 100 osób, w układzie konferencyjnym 120, koncertowym 300. Dodatkowo na tarasie Gospody Rycerskiej można przyjąć 100 gości. Posiadamy sprzęt multimedialny i audiowizualny.

W menu znajdziemy przede wszystkim tradycyjne polskie dania z uwzględnieniem regionalnych akcentów kuchni Warmii i Mazur.

Poza działalnością gastronomiczną, organizujemy imprezy okolicznościowe, takie jak: bale sylwestrowe i karnawałowe, wesela, zabawy dyskotekowe, przyjęcia komunijne i urodzinowe, obiady po pogrzebie, obiady dla wycieczek, bankiety, konferencje, imprezy sportowe i kulturalne.

Gospoda gwarantuje również miejsca noclegowe.

Z myślą o naszych najmłodszych gościach przygotowaliśmy specjalny kącik dla dzieci, w którym czekają kredki, klocki i układanki. Oczywiście, dla Państwa pociech przygotowaliśmy osobne menu jak też zadbaliśmy o rozrywkę ruchową w postaci placu zabaw z piaskownicą i ogromną trampoliną.

Zapraszamy!

Knights' Inn

Knights' Inn
Stębark 43
14-107 Gierzwałd